Bár a görög tengerek élővilága a fajok változatosságában általában nem veszi fel a versenyt a trópusi vizek élővilágával, a görögországi Kefalónia szigetén sok olyan öblöt és tengerpartot találhatsz, ahol többféle halat is megfigyelhetsz búvárkodás közben.
A közhiedelemmel ellentétben a Jón-tengerben akár színes halakat is láthatsz
A kristálytiszta, átlátszó vizű tengerpartokon sokan hódolnak szenvedélyüknek, hogy a felszín alatti életet megcsodálják. Főleg a sziklás, nyugodt vizű, elhagyatottabb öblökben számíthatsz nagyobb víz alatti nyüzsgésre – ahol viszont Kefalónián sok ember strandol, vagy nagy a hullámverés, ott kevesebb az esély erre.
A homokkal borított partokon kevesebb esélyed van úszkáló halakra, bár a Lassi környéki strandokon, mint amilyen pl. a Makris Gialos beach, a Platis Gialos beach, a Gradakia beach a kisebb halak egészen a part közeléig is bemerészkedhetnek.
A legtöbb hal és tengeri élőlény a sziklás, köves aljzatot kedveli
A helyi álcserepes teknősökkel ritkán lehet találkozni búvárkodás közben, de nem lehetetlen, erre a déli homokos strandokon van egy kis esély. A kefalóniai delfinek sznorkelezéshez messzebb vannak kint a tengeren, azokat szinte csak hajókirándulásokon láthatjuk, ha szerencsénk van.
A leggyakrabban előforduló tengeri állatok a Kefalónia menti vizekben, és a Jón-tengerben:
- Csikóhal
- Európai szardínia
- Fecskehal
- Fehér sügér
- Fűrészes fogú sügér
- Garnélarák
- Holdhal
- Közönséges kardhal
- Közönséges muréna
- Makréla
- Márványos rája, Foltos rája
- Nagyszemű fogasdurbincs, közönséges durbincs
- Naphal
- Tengeri angolna
- Tengeri csillag
- Tengeri sün (a kefalóniai strandok környékén ritka)
- Tőkehal
- Tintahal
- Tonhal
- Vörös márna