A görögteknősök (Testudo hermanni) a görög szárazföld és a szigetvilág jellegzetes élőlényei, melyekkel főként a lakott területeken kívül, erdőkkel és bokrokkal borított vidékeken találkozhatsz Kefalónia szigetén!
A szelíd, barátságos külsejű teknős nem nő meg túl nagyra, a kifejlett példányok 22-30 centiméter hosszúak és legfeljebb 2 kilogramm súlyúak. Sárgásbarna hátpáncélján kisebb-nagyobb fekete foltok díszelegnek, és teszik mással össze nem téveszthetővé. Leginkább a bozótosokat kedveli, teljesen nyílt területre ritkán téved.
- Neve: Görögteknős (Testudo hermanni)
- Hossz: 20-30 cm
- Súly: 1 – 2 kg
- Élőhely: erdők, bozótosok
A bokros területeket kedvelik
Olykor a Kefalónia szigetét behálózó utakon is láthatsz egyet-egyet, amint egyik oldalról a másikra kelnek át. Vigyázz rájuk, így amikor látsz egyet és megteheted akkor állj félre, és tereld le az aszfaltról, hogy ne üssék el. A görögteknős kedvenc eledelei közé főként a lágyszárú növények tartoznak, friss hajtásokkal és zöldellő réti növényekkel táplálkozik.
Gyakran kelnek át az utakon, figyelj rájuk
Úszni szinte egyáltalán nem tud – ellentétben Kefalónia másik teknősével, az álcserepes teknőssel (Caretta Caretta), amely kizárólag a tengerben él – ezért a vízmosásokat, hegyi patakokat csak szomjoltás céljából keresik fel. Napozni nagyon szeretnek, így a természetet járva nem ritkán bukkanhatsz a legnagyobb forróságban is napfürdőző teknősre.
A nevével ellentétben nem csupán Görögországban, de számos mediterrán országban honos: élnek példányok Spanyolországban, Franciaországban, Horvátországban is. Magyarországon sok állatkertben is találkozhatunk velük.